Het nieuwe Eiland van de Vijf Zintuigen in de Efteling opent deze zomer en belooft een bijzondere start of afsluiting van je dag in het park te worden.
Het Eiland van de Vijf Zintuigen, dat zich uitstrekt van de parkeerplaats tot aan het Efteling Theater, krijgt steeds meer vorm. Bezoekers zullen zich kunnen vergapen aan de 106 meter brede gevel van het nieuwe Efteling Grand Hotel, verscholen tussen de weelderige beplanting van bomen, heesters en vaste planten.
Volgens hoofdontwerper Sander de Bruijn is het Eiland van de Vijf Zintuigen een belangrijke toevoeging aan het entreegebied. "Sinds 1995 wandelen bezoekers door het Huis van de Vijf Zintuigen de Efteling in. Met het nieuwe Eiland willen we de beleving nog verder verrijken," legt hij uit. Een plek waar rust en avontuur hand in hand gaan, met pleinen die uitnodigen om samen te komen of juist te dwalen langs waterpartijen en groene perken.
Landschapsarchitect Ivo Südmeier heeft de gastbeleving tot in detail uitgewerkt. "We hebben loopstromen en snelheden in kaart gebracht om de ruimte optimaal te benutten," vertelt hij. "Het gebied heeft een uniforme vormentaal, waardoor de beplanting en het straatwerk overal in het gebied een luxe en harmonieuze uitstraling geven." De toevoeging van waterpartijen en een doordachte plantenselectie zorgen voor een immersieve ervaring.
De zintuiglijke ervaring wordt versterkt door speciaal gecomponeerde muziek voor het Efteling Grand Hotel, die ook terugkomt in de nieuwe Aquanura-show, Efteling Symphonica. Deze muzikale verbinding zorgt ervoor dat bezoekers het hele entreegebied als een samenhangend geheel ervaren.
De Efteling benadrukt haar oorsprong als natuurpark door het gebruik van wintergroene planten met bijzondere accenten. "De perken hebben de vorm van een blad om de visie van de Efteling als natuurpark te benadrukken," zegt Ivo. Met een mix van groenblijvende bomen en seizoensgebonden bloeiers ontstaat er een levendig kleurenpalet dat elk seizoen verandert.
Water speelt een centrale rol op het Eiland van de Vijf Zintuigen. Een waterslinger loopt van Aquanura tot aan het parkeerterrein, en alle vijvers zijn onderling verbonden. Ze zorgen niet alleen voor sfeer, maar ook voor de afvoer van regenwater richting het Meer van Fantasie.
Het Eiland van de Vijf Zintuigen is deze zomer grotendeels klaar voor bezoekers, maar er wordt later in het jaar nog verder gebouwd aan onder andere de boulevard naar de parkeervoorzieningen. Deze nieuwe parel in de Wereld vol Wonderen belooft een onvergetelijke beleving te worden.
Bron: Efteling Blog
Sprookjesboom: De Film
Bekijk dit productDe Efteling sprookjes omnibus
Bekijk dit productJokie Efteling water tekenmat - creatief peuter speelgoed tekenen - Bambolino Toys
Bekijk dit productLuville Efteling Miniatuur Huis van Holle Bolle Gijs
Bekijk dit product